Equipped as "Panerai 3 automatic movement of replica rolex the new standard" P.9010 automatic uk replica watches movement, Submersible classic functional layout remains the same: 9 o'clock small seconds, 3 o'clock calendar window. But the replica watches whole is replica watches uk thinner than the previous generation, 200 pieces, with 31 rubies.
Tech Tip

Tech Tip نکات فنی

 

معیار های انتخاب روش صعود

 

برای انتخاب شیوه صعود یک قله دشوار و بلند ( بخصوص در فصول سرد) و مسیرهای دشوار چه راهی را انتخاب می کنید؟
بررسی مطالعه و برنامه ریزی برای یک صعود احتمال موفقیت در صعود را تا حد زیادی بالا می برد. بسته به شرایط - امکانات - زمان و تجربه و توان روش های گوناگونی برای انجام یک صعود وجود دارد.

روش یک تلاشه Single Push : این روش در ایران به صعود یکروزه معروف است . کوهنورد در این روش بدون توقف های طولانی و بصورت مدام در حال صعود به سمت قله و بعد بازگشت از آن است . تنها لوازم حیاتی برای صعود حمل می شود و لوازم بیتوته به همراه برده نمی شوند یا کمتر به همراه برده می شود این روش دارای ضریب ریسک بالایی است . زیرا در صورت بر خورد با شرایط پیش بینی نشده و هوای خراب کوهنورد دچار چالشی جدی می شود.
روش آلپی Alpine: شما کمپ خود را در پای کوه تنها با یک کوله پشتی و نه بیشتر ترک می کنید . با غذا و تجهیزاتی در حد سه و در نهایت چهار روز . نفرات تیم بین دو تا چهار نفر است . تیم تا حد امکان صعود می کند و کمپ می زند یا در مسیر بیواک می کند و سپس باز به مسیر ادامه می دهد . هیچ چادر و یا طناب ثابتی در طول مسیر به جای نمی نماند
روش کپسوله:Capsule: در این روش تا کمپ اول طناب ثابت کشیده می شود . کمپ در بالای طناب های ثاب برقرا می شود . سپس طناب ها جمع شده ودر بالای تا محل کمپ نصب می شود . این روش برای صعود های دشوار و تکنیکی روش بسیار مناسبی محسوب می شود. این روش در دیواره های بزرگ بسیار پرطرفدار است اما بسیاری آن را در مسیرهای بلند کوهنوردی فنی بخوبی بکار می گیرند.
برای انتخاب روش مناسب می توان از آخر به اول امکان سنجی کرد.

آیا می توان صعود صعود و فرود را نهایتا ظرف 30 ساعت به انجام رساند ؟آیا هوا به اندازه کافی گرم و پایداراست که لوازم گرم کننده زیادی بهمراه نبرد؟ آیا امکان بیتوته (بیواک) بدون وسایل در مسیر وجود دارد.؟آیا بعداز این بیتوته توانایی ادامه مسیر را دارم؟
این ها عمده سئوالاتی هستند که انتخاب کننده صعود یکروزه باید از خود بپرسد. و از همه مهمتر دانستن حد فعالیت بی وقفه برای هر فرد هست . هر کسی بهتز از دیگران به خوبی حدود بدنی خود را می شناسد.
واقع بینی و انتخاب مسیر متناسب با توان از مهم ترین مسایلی است که باید در نظر گرفت.
بسیار از کسانیکه این روش را انتخاب می کنند با خود یک کیسه بیواک سبک به همراه می برند. به همراه داشتن تسمه - کارابین یک حلقه طناب با متراژ مناسب و ابزار زدن کارگاه می تواند در مسیر های فنی در این صعود ها بسیار مفید باشد. در هر حال صعود به این روش می تواند در شرایط بحرانی بسیار خطر ساز شود.
اگر انجام صعود نهایتا ظرف 30 ساعت با توانایی های شما امکان پذیر نبود روش خود را به آلپی تغییر دهید. مسیری را که نهایتا ظرف هر روز می توانید صعود کنید شناسایی کنید . تاقچه ها و مکان مناسب از نظر ریزش و بهمن برای کمپ زدن را پیدا کنید . و امکانات مناسب را با خود حمل کنید. بیاد داشته باشید تمام لوازم شما توسط خودتان حمل می شود سنگینی ابزار نباید مانع صعود شما بشود.
اگر مسیر شما تکنیکی تر باشد و صعود آن نیاز به حمل باز و ابزار زیاد برای گشایش دارد و در آن مجبور به بارکشی هستید دارد توجه خود را به روش کپسوله منکس کنید. این روش ایمنی بیشتری و امکان بار کشی در قسمت های دشوار را برای شما فراهم می کند.
طناب ثابتی که تا کمپ کشیده شده امکان برگشت ایمن در هر مرحله از صعود را تا کمپ در هر شرایط هوایی می دهد. معمولا در این روش سه تا چهار حلقه طناب ثابت کشیده می شود.
یک نکته مهم : سعی کنید از ثابت کردن تمام طناب ها خود داری کنید. در هوای خراب اگر تمام طناب ها یخ بزنند فرود بسیار مشکل می شود. در هر حال انتخاب شیوه مناسب ارتباط مستقیمی با واقع نگری شما دارد.
بیاد داشته باشید کوهستان جایی نیست که بتوان بدون اندیشه در آن همواره پیروز بود.
.........................
اصطلاح "روش یک تلاشه " ترجمه آزادی از" Single Push " توسط نگارنده می باشد .
در حقیقت این روش زیر مجموعه ای تاکتیک آلپی است منتهی در زمان محدود 24 تا 30 ساعت . ( کمتر انسانی می تواند مدت زمان بیشتری از این زمان فعالیت سنگین بدنی انجام دهد). با توجه به جدید بودن این واژه در فرهنگ واژگان کوهنوردی فارسی از صاحبنظران درخواست می شود نظر خود را در باره این واژه گزینی بیان کنند.

 

 

 

Copyright © Ali Parsaei    حق طبع و نشر 

 بستن پنجره

sac louis vuittonBalenciaga Purse gucci spaccio Furla Purse Gucci Outlet prada outlet marc jacobs outlet Ed Hardy Clothing Coach Outlet Online Louis Vuitton Outlet Online Gucci Outlet Online Coach Purses Abercrombie And Fitch Outlet Balenciaga City Burberry Outlet Celine Luggage Furla Candy Juicy Couture Outlet Louis Vuitton Handbags On Sale Mulberry Outlet les sacs louis vuitton Ferragamo Shoes Abercrombie Fitch Jeans louis vuitton sacoche Chanel Outlet Celine Purses True Religion Outlet Coach Factory Outlet Tory Burch Outlet Michael Kors Handbags Mulberry Handbags Burberry Outlet Tory Burch Shoes Chanel Purses Gucci Factory Outlet Prada Outlet doudoune moncler Moncler Spaccio Moncler Outlet moncler vestes burberry canadaburberry outlet polo ralph lauren outlet tommy hilfiger canada Gucci Outlet discount mont blanc pen