Equipped as "Panerai 3 automatic movement of replica rolex the new standard" P.9010 automatic uk replica watches movement, Submersible classic functional layout remains the same: 9 o'clock small seconds, 3 o'clock calendar window. But the replica watches whole is replica watches uk thinner than the previous generation, 200 pieces, with 31 rubies.
Tech Tip

Tech Tip نکات فنی

 

صعود مصنوعی در صعود آزاد ( طبیعی)

 

در حال صعودمسیری هستید و بخش مشکل (crux) ان در بالای سرتان قرار دارد. چندین بار برای صعود آزاد از آن تلاش می کنید ولی هر بار پاندول می شوید.
خسته اید و با خود فکر می کنید نمی توانید از این یخش عبر کنید! چاره چیست ؟ آیا باید باز گردید و شاید وقتی دیگر باز به سراغ این مسیر بیاید؟
در مسیرهیا بلند این انتخاب زیاد جالب نیست . اما راه دیگری هم وجود دارد. صعود A0
درجات سختی صعود مصنوعی با رکاب را با نماد A 1 الی A5 نشان می دهند. اما در این بین درجه A0 نیز برای خود حرف هایی برای گفتن دارد!
صعود A0 یعنی انتقل و وزن بر روی ابزار و استفاده از آنها برای عبور بخشی از مسیر و بدون رکاب . ( این کار را در ایران به "دست به اسلینگ " شهرت دارد) .
برای صعود A0 دقت به چند نکته ضروری است :
1- ممکن است در بخشی که قصد عبور از آن به شیون A0 را دارید حمیت میانی ثابتی وجود نداشته باشد و باید خودتان ابزار گذاری نماید.
2- با توجه به اینکه وزن شماکاملا بر روی آن ابزار منتقل می شود اطمینان از استحکام آن وسیله بسیار مهم است .
3- بهتر است اگر شرایط مسیر اجازه می دهد بر روی آخرین میانی خود بنشینید و سپس با سنجیدن موقعیت به حرکت خود ادامه دهید.
4- برای استراحت بر روی حمایت های میانی از یک فی فی هوک که به صندلی خود متصل نموده اید بهره بگیرید. اگر آن را ندارید از یک کارابین استفاده کنید.
در مسیر هایی بصورت شکاف ممتد هستند می توان تسمه فرند را همانند تسمه تبر یخ بدور مچ انداخت و با قرار دادن فرند در شکاف همانند گیره از آن بهره جست . این کار به میزان بسیار زیادی در مصرف انرژی شما صرفه جویی می کند.
نکته : به صعودی که در آن سنگنورد با اتکا به گیره ها صعود نماید و ابزار نقشی در تحمل وزن او نداشته باشند Free Climbing گفته می شود . در ایران برای این صعود معادل صعود طبیعی بکار می رود . از دیدگاه نگارنده اصطلاح صعود آزاد رای تبین این روش مناسب تر است .

 

 

 

Copyright © Ali Parsaei    حق طبع و نشر 

 بستن پنجره

sac louis vuittonBalenciaga Purse gucci spaccio Furla Purse Gucci Outlet prada outlet marc jacobs outlet Ed Hardy Clothing Coach Outlet Online Louis Vuitton Outlet Online Gucci Outlet Online Coach Purses Abercrombie And Fitch Outlet Balenciaga City Burberry Outlet Celine Luggage Furla Candy Juicy Couture Outlet Louis Vuitton Handbags On Sale Mulberry Outlet les sacs louis vuitton Ferragamo Shoes Abercrombie Fitch Jeans louis vuitton sacoche Chanel Outlet Celine Purses True Religion Outlet Coach Factory Outlet Tory Burch Outlet Michael Kors Handbags Mulberry Handbags Burberry Outlet Tory Burch Shoes Chanel Purses Gucci Factory Outlet Prada Outlet doudoune moncler Moncler Spaccio Moncler Outlet moncler vestes burberry canadaburberry outlet polo ralph lauren outlet tommy hilfiger canada Gucci Outlet discount mont blanc pen